Příběh vzniku značky KETT'S CANDLES

Vonný šperk z Vysočiny

 

Zpočátku to byla záliba a vášeň tvořit rukama, která dala vzniknout myšlence vlastní, ryze české značky ručně dělaných svíček. Když Jana Kettnerová poprvé snila o vlastních svíčkách z českého skla, netušila, že se přes webový portál Fler.cz během tří let přesune až do renomovaných lifestylových, designových a také módních magazínů, kde o ní budou  se zájmem referovat. „Není to pro mě jen byznys, je to životní styl celé mojí rodiny. Manžel mě od začátku podporoval a pomohl mi třeba s byznys plánem, zatímco já se věnovala návrhu designů a výběru vůní,“ vysvětluje 38letá Jana, která se stále věnuje i své původní profesní oblasti, jako bývalá zdravotnická záchranářka pracuje nyní pro Záchrannou službu jako manažerka kvality a systémů řízení.

 

Ostatně kvalita je to, co se odráží ve svíčkách, kterým dala název KETT’S CANDLES. Do procesu výroby zapojila pouze ty, kteří to myslí s českým designem vážně a sdílí stejnou míru nadšení pro věc. Svíčka se tak rodí na Vysočině – od návrhů loga přes výrobu papírových obalů v lokální tiskárně až po ruční foukání skla u přibyslavských sklářských mistrů. V Jihlavě, kde Jana bydlí, se svíčka finalizuje. „Samotný vosk je pak z certifikovaných zdrojů bez GMO sóji, vonné komponenty z Anglie až po americké knoty. Toužila jsem po dřevěných knotech, které mne nadchly v Kanadě, ale sehnat je zde v ČR bylo náročné.“ Když všechny komponenty shromáždí, nakoupí nebo nechá vyrobit, může se pustit do práce ve své malé alchymistické laboratoři.

 

Pro Janu je důležité, aby celý byznys byl založen na precizním zákaznickém servisu, kvalitní prezentaci a neustálé inovaci. Proto se jako jediná česká značka luxusních svíček může pyšnit nejširší barevnou škálou sklenic a bohatým vonným sortimentem, který je díky svému designovému pojetí velmi oblíbený i u mužů. Jedinečnost těchto produktů je založená na boutikovém prodeji pouze přes vlastní e-shop. Tohle zboží není určené pro „masovku“, ale pro klienty, kteří preferují kvalitu a neotřelost. „Musím uznat, že prodej aromatických výrobků a vůní po internetu je specifická záležitost. Proto jsme si dali záležet na kvalitní prezentaci a definici vůní tak, aby si náš zákazník mohl udělat o vůni co nejvíce reálnou představu“ Jana sama preferuje svoji kolekci vůní z řady Magical Asia and Orient a s láskou popisuje vůni Nag Champa a vnímání důležitosti smyslové komunikace. „Tato vůně je pro mě něco jako malá, soukromá meditace. Jak ostatně z vlastní zkušenosti všichni víme, vůně dokáže v člověku probudit emoce a zanechat dlouhodobý dojem a prohloubit zážitek. S vůní si dokážete snadno a velmi rychle spojit situace, které ve vás vyvolají pozitivní, nebo naopak negativní emoce. A např. pro firmy je vhodně vybrané aroma silným nástrojem utvářející povědomí o značce a právem se řadí k prvkům, jako jsou logo nebo barevný styl.“

Široké portfolio svíček postupně doplnila i o vonné vosky, aby si zákazníci mohli vůni vychutnat třeba ještě předtím, než si koupí svíčku. „Vosky mají výraznější aroma, protože uvolňují molekuly vůně jiným způsobem tání. Výsledný vonný efekt je intenzivnější, ovšem základní akcenty zůstávají zachovány.“ Postupně přidala jako doplněk k voskům i aromalampy z ušlechtilého kovu. Opět ve vlastním a velice osobitém designu.

Jana jako bývalá záchranářka přistupuje k životu s úctou a respektem. Neztrácí čas zbytečnými činnostmi a snaží se věnovat pouze smysluplným věcem.  A to její designový svět se skleněnou voňavou krásou určitě je.

 

Zpět do obchodu